SİPARİŞ KOŞULLARI
Sipariş Koşulları

kureselkitap.com'dan kredi kartı (Visa, MasterCard) banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Siparişin verildiği tarih, sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş havalesinin girdiği tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süresi bu tarihe göre yapılır. 2 gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Küresel Kitap, tüm siparişlerinizi yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta %8, dergide %1, müzik, video, dvd, ve kargo için %18, hobi ürünlerinde ise %26'dır. Sipariş esnasında fatura, teslimat, iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz, özellikle e-posta ve telefon numaranızı kontrol ediniz. kureselkitap.com web sitemizden sipariş verdiğinizde mail adresinize bu siparişe dair onayladığınız bilgiler gönderilecektir. Bunların sistemimiz tarafından teyidinden sonra ürün veya hizmet talepleriniz karşılanacak ve size ulaştırılacaktır. Siparişin verildiği tarih sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş havalelerinin girdiği tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından kureselkitap.com sorumlu değildir. Sözleşmenin onaylandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

İptal

Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle +90 (216) 632 00 60 nolu telefonumuzdan görüşmeniz veya bu konu ile ilgili bilgi@kureselkitap.com adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir.

İade

Satın alınan ürünün iade şartları tüketici hakları çerçevesindedir. Satın alınan ürün orijinal halde (tekrar satışa uygun), şartlara da uygun olarak bir hafta içerisinde tarafımıza herhangi bir neden göstermeksizin iade edilebilir. Bir haftadan sonra ki bu tarz iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İadelerde kargo masrafları tamamen müşteriye aittir. Ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecek, teslim alınmayacaktır. İade edilen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecek uygun ise geri ödeme, sonucun müşteriye bildiriminden itibaren en geç 15 gün içerisinde yapılacaktır.Geri ödemede firmamızın ödemiş olduğu banka aracılık ve kargo gibi masraflar düşülecektir. Ürünlerimizde garanti şartlarında aksi belirtilmedikçe; ürünün ambalajı açılırsa, jelatini yırtılırsa, garanti etiketi sökülürse kesinlikle garanti dışıdır, iade alınmaz. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya bilgi@kureselkitap.com.tr adresine konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.

Ödeme

Ödemelerinizi sitemizde belirttiğimiz (kredi kartları, banka havalesi) ödeme seçenekleri ile yapabilirsiniz. Havale ile ödemelerde sipariş tarihinden itibaren en fazla 7 gün içinde ödeme işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Havale işlemleri sırasında ilgili kurum tarafından talep edilebilecek ücretlerin (masraf) karşılanması tamamen müşteriye aittir. Ödeme işlemini yaparken Sipariş Numarasını mutlaka belirtiniz. Havale ile yaptığınız ödemelerde ödemenizi gösteren banka dekontunu bilgi@kureselkitap.com.tr adresine "Havale Dekontu" başlığı ile gönderiniz. kureselkitap.com'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.