SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1. 18 yaşından küçük kişiler kureselkitap.com'dan alışveriş yapamaz. kureselkitap.com çocuklara yönelik ürünlerde satışa sunmaktadır; ancak bunları yetişkinlere satmaktadır.

2. kureselkitap.com'dan kredi kartı (Visa, MasterCard), banka havalesi veya posta çeki ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siteye üye olmadan telefon veya fax ile sipariş verilebilir. Bu durumda operatör tarafından size ödeme ve siparişin hakkında bilgi verilir. Siparişler sadece hafta içi mesai saatleri içerisinde işleme alınmaktadır. Hafta sonu verilen siparişler pazartesi günü işleme alınır. Siparişler kredi kartı ile ödeme yapıldığında anında ( hafta sonları hariç ), banka havalesi veya posta çeki ile ödeme yapıldığında ise ödemenin yapıldığına dair faks, mail veya telefon ile bilgi verildiğinde geçerlilik kazanır. Kitapların altındaki temin süreleri bilgi amaçlı olup belirtilen tarihten + / - 1 gün farkla teminler gerçekleşebilmektedir. Bazı Yayınevleri Hafta sonu çalışmadığından temin sürelerine Cumartesi ve Pazar Günleri dahil değildir. Temin süresi kitabın müşteriye ulaşma süresi değildir.

3. kureselkitap.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye veya faturanın gönderilmesinin istenmediği durumlar müşteri notları bölümünde bildirilmelidir. Bu durumda kureselkitap.com faturayı ilgilisine alıcı ödemeli olarak gönderir, faks çeker veya mail atar. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları %8'dir. Kargo Ücretleri için KDV oranı % 18'dir.

4. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından kureselkitap.com sorumlu değildir. Dilerse kureselkitap.com fiyat farkı müşteri lehine olan durumlarda kitap gönderimi yapabilir.

5. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır

6. kureselkitap.com sattığı ürünler için stok tutmamaktadır. Verilen siparişler üzerine tedarik sistemi ile çalışılmaktadır. Tüm ürünler için listeler her gün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler teminci kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size posta ile bilgi verilir ve ürün bedeli karşılığı bloke edilen tutar kredi kartınızdan kaldırılarak sadece temin edilen ürünler gönderilir.

7. Tahsilâtı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içindeyse Aras Kargo veya Yurtiçi Kargo, Mng Kargo aracılığı ile yapılmaktadır.

8. kureselkitap.com, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda bilgi@kureselkitap.com'a e-posta gönderebilirsiniz. Kargo şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0212 5273364 numaralı telefona fakslanıp durum satis@kureselkitap.com adresine bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. kureselkitap.com ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

9. Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. Okunduğu, fotokopisi çekildiği veya değiştirildiği tespit edilen ürünlerin iadesi yapılmayarak müşteri hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

10. Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır.

11. kureselkitap.com'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki ve aşağıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır. Satış Sözleşmesi